DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    Dzięki zdobyciu wielu terytorium Rzym przerodził się w ogromne......... . Obszary poza Italią zostały podzielone na .......... . najwyższą władze sprawowali w nich.......... . W wyniku licznych podbojów do Rzymu przywożono bogate lupy wojenne, a także tysiące......... .Byli oni wykorzystywani łownie do pracy w ........... .Niektórych szkolono na .......... .W jednej ze szkół przygotowujących zawodników do walk wybuchło powstanie pod wodzą.......... .Największe korzyści z ekspansji rzymskiej odnosiły rodziny namiestników,............ i .......... .W Iw.p.n.e.popularnym wodzem i politykiem w państwie był.......... ........ .Stojąc na czele silnej armi,podbił ....... .Zaniepokoiło to jego sojuszników i doprowadziło do wybuchu wojny ....... .W bitwie pod ........... władza pokonał swojego konkurenta Pompejusza. W ten sposób został dożywotnim........ .Wielu senatorów obawiało się jego nieograniczonej władzy,która oznaczała koniec trwającej 500 lat....... .
  2.  
    Dzięki zdobyciu wielu terytorium Rzym przerodził się w ogromne imperium. Obszary poza Italią zostały podzielone na prowincje. Najwyższą władze sprawowali w nich namiestnicy . W wyniku licznych podbojów do Rzymu przywożono bogate lupy wojenne, a także tysiące niewolników .Byli oni wykorzystywani łownie do pracy w kopalniach .Niektórych szkolono na gladiatorów .W jednej ze szkół przygotowujących zawodników do walk wybuchło powstanie pod wodzą Spartakusa.Największe korzyści z ekspansji rzymskiej odnosiły rodziny namiestników, senatorów i wodzów .W I w.p.n.e.popularnym wodzem i politykiem w państwie był Juliusz Cezar .Stojąc na czele silnej armii, podbił Rzym. Zaniepokoiło to jego sojuszników i doprowadziło do wybuchu wojny domowej .W bitwie pod Farsalos władza pokonał swojego konkurenta Pompejusza. W ten sposób został dożywotnim dyktatorem.Wielu senatorów obawiało się jego nieograniczonej władzy,która oznaczała koniec trwającej 500 lat republiki .
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.