DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Ustal co dzisiaj oznaczaja wyrazenia podane w ramce,a nastepnie z kazdym uloz po jednym zdaniu. Pomóżcie odzwdziecze sie celujących ile będziecie chcieli, ale na dzisiaj do 21.00 proszę:)

  Wyrazenia:
  -spartanin
  -spartańskie warunki
  -spartańskie wychowanie
  -żyć po spartańsku
  Co dzis oznaczaja a nastepnie trzeba ułożyć z każdym po jednym zdaniu.Pomóżcie
 2.  
  Spartanin mieszkaniec staroż. Sparty (Lacedemonu, Lakonii); (spartanin) przen. człowiek skromnych wymagań, unikający wygód i zbytku, odznaczający się surową dyscypliną wewnętrzną, prostotą obyczaju i manier, oszczędnością w słowach, wytrzymały na ból, nieustraszony w obliczu niebezpieczeństwa; por. lakoniczny.

  Wychowanie spartańskie – system wychowawczy, obowiązujący w Sparcie wg tradycji, od czasów Likurga. Podlegały mu formalnie przede wszystkim dzieci płci męskiej w wieku od 7 do 20 lat, czyli w okresie agoge. Ponieważ w Sparcie praktycznie nie było czegoś, co dziś nazwalibyśmy życiem prywatnym, wychowanie spartańskie trwało przez całe życie. Kolejne jego etapy, jedynie przygotowywały do pełnienia nowych funkcji w państwie i zawsze był ktoś stojący wyżej, kto obserwował, kontrolował lub nakazywał
 3.  
  Miałam coś identycznego w podstawówce. xD

  Spartanin - człowiek skromnych wymagań, unikający wygód i zbytku, odznaczający się surową dyscypliną wewnętrzną, prostotą obyczaju i manier, oszczędnością w słowach, wytrzymały na ból, nieustraszony w obliczu niebezpieczeństwa
  Spartańskie warunki - ciężkie warunki bytowe, niewygody, bardzo surowe, takie, jak w starożytnej Sparcie
  Spartańskie wychowanie - surowe wychowanie
  Żyć po spartańsku - ŻYĆ W SUROWYCH WARUNKACH, BEZ WYGÓD

  1. Mój tata zachowuje się jak prawdziwy Spartanin, zawsze jest nieustraszony.
  2. W wiekszości domów dziecka panują spartańskie warunki.
  3. Ojciec Kasi wychowuje ją po spartańsku, bo chce by była zdycyplinowana.
  4. Moja babcia kiedy była mała, żyła po spartańsku, ponieważ jej rodzice nie chcieli jej "rozpuścić".

  Mało kreatywne i pomysłowe zdania, ale cóż. Jakoś dzisiaj nie mam weny. Jednakże myśle, że pomogłam, chociaż w małym stopniu. ;)
 4.  
  Bardzo Wam Dziękuje.Pozdrowienia
 5.  
  spartanin-mężczyzna żyjący według surowych reguł.
  spartańskie warunki-ciężkie warunki,pozbawienie wygód.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.