DODAJ ZADANIE
Kategorie

  1.  
    Krótko [5 zdań], napisz dlaczego najbardziej podobała ci sie powieść o niewidomym pod jerychem-, o czym ona jest i czego może nas uczyć (:

    "Kiedy zbliżał się do Jerycha, jakiś niewidomy siedział przy drodze
    i żebrał. Gdy usłyszał, że tłum przeciąga, dowiadywał się, co się dzieje. Powiedzieli mu, że Jezus z Nazaretu przechodzi. Wtedy zaczął wołać: "Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!" Ci, co szli na przedzie, nastawali na niego, żeby umilkł. Lecz on jeszcze głośniej wołał: "Jezusie, Synu Dawida, ulituj się nade mną!" Jezus przystanął i kazał przyprowadzić go do siebie. A gdy się zbliżył, zapytał go: "Co chcesz, abym ci uczynił?" Odpowiedział: "Panie, żebym przejrzał". Jezus mu odrzekł: "Przejrzyj, twoja wiara cię uzdrowiła". Natychmiast przejrzał i szedł za Nim, wielbiąc Boga. Także cały lud, który to widział, oddał chwałę Bogu."
  2.  
    Przypowieść jest nauką w wiarę.Wiara czyni cuda,nigdy nie można zwątpić w Boga i jego uzdrowienie.Tak było ze ślepcem,który wierzył w moc świętą.Wierzył,że Jezus go uzdrowi ze ślepoty.Wiara ślepca doprowadziła do cudu i Jezus go uzdrowił.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.