DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  napisz charakterystyke odyseusza do godz. 17:00
 2.  
  Odyseusz-król Itaki,syn Laertesa, maż Penelopy,Ojciec Telemacha;jeden z zdobywców troi ; żeglarz tułacz;obdarzony wyjątkowym sprytem i przebiegłością,pozostaje pod opieka bogini Ateny. Przyczyna jego tułaczki jest krzywda wyrządzona cyklopowi Polifemowi, przez co naraził się jego ojcu-bogu morza Posejdonowi.nie lubi go także heliso któremu towarzysze Odyseusza zabili kilka wołów jakie hodował na swojej wyspie. inna przyczyna jest również ciekawość ludzi, którzy otworzyli worek ze złymi wiatrami, chodź nie wolno było tego robić.Mimo wszystko nieszczęść Odyseusz nie poddał się niezłomnie dążył do powrotu do ojczyzny-na wyspę Itaka, której był królem .bardzo tęsknił za zona penelopa i synem Telemachem, którego widział po raz ostatni jako niemowlę.Jest przystojny,odważny i męski,dlatego zakochują się w nim spotykane na drodze boginki i królewny ale żadna z nich nie jest w stanie na długo go zatrzymać.
 3.  
  Grek Odyseusz to główny bohater „Odysei” Homera – król Itaki, mąż Penelopy, ojciec Telemacha. Uczestniczył w 10-letniej wojnie trojańskiej.
  Był silnym, wysokim, dobrze zbudowanym wojownikiem. Sniada cera świetnie komponowała się z czarnymi włosami i oczami, co sprawiało, że podobał się kobietom.
  Odyseusz był pomysłowym człowiekiem. Udowodnił to na wojnie trojańskiej, gdy wymyślił podstęp z koniem, dzięki czemu Grecy wygrali potyczkę. Nie była to jedyna zaleta. Charakteryzował go także spryt. Wykazał się nim w przygodzie z cyklopem Polifemem – wydłubał mu oko, a potem uciekł z załogą pod baranami. Jego upiór, wytrwałość, zawziętość, patriotyzm i cierpliwość pozwoliły mu dotrzeć do domu. Gdyby nie miłość do ojczyzny i przede wszystkim do rodziny zostałby zapewne u Kirki i tam z nią żył.
  Odys miał także złe cechy charakteru, które spowolniły jego powrót do domu. Wyrozumiałość, którą się odznaczał doprowadziła do klątwy Posejdona, o którą prosił jego syn – Polifem, gdy ten wydłubał mu oko. Król Itaki nadmiernie dażył zaufaniem swoich towarzyszy. Ufał im i traktował ich jak swoich przyjaciół, co zwróciło się przeciwko niemu. Był kochliwym mężczyzną , w otoczeniu kobiet tracił dla nich głowę, co sprawiło, że bardzo łatwo ulegał ich wpływom. Zauroczony urodą i wdziękiem pięknej Kalipso, Odys spędził z nią siedem lat. To jej urok i czar osobisty przyciemnił jego spojrzenie na świat i życie codzienne.
  Oceniam postać Odyseusza bardzo pozytywnie. Moim zdaniem, był to człowiek godny naśladowania i mimo pewnych wad takich jak brak silnej woli wiele mężczyzn może się na nim wzorować.
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.