lelcio
W sklepie było 350 kg cukru .Pierwszego dna sprzedano 25% cukru , drugiego dnia 32% a trzeciego 28% całego zapasu . Ile cukru zostało w sklepie ?
Odpowiedzi: 4
32% + 28% + 25% = 85% - tyle sprzedano 100%- 85 % = 15 350kg - 100% x - 15% x = 15% * 350kg / 100% = 52,5 W sklepie zostało 52,5 kg cukru
Tomek9321
350kg=100% 350*25%= 87,5kg. 350-87,5=262,5 262,5=100% 262,5* 32%= 84 262,5-84= 178,5 178,5*28%=49,98 178,5-49,98= 128,52 kg odp. zostało 128,52
kolejorzfan
350kg*25%=350*25\100=87,5kg - pierwszy dzień 350kg*32%=350*32\100=112kg - drugi dzień 350kg*28%=350*28\100=98kg - trzeci dzień 87,5+112+98=297,5 kg 350-297,5=52,5 kg - tyle cukru zostało
fabian1701
350kg cukru. 100% to 350 |:5 20% to 70 |:5 5% to 14 |*5 25% to 70kg 350 - 70 = 280kg i reszte dni tak samo :)
reina20
Najnowsze pytania w kategorii Matematyka
Ładuj więcej