DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  Przeczytaj tekst źródłowy i wykonaj polecenia.

  Jak rozmawiać w rodzinie?

  czynnikem szczęścia rodzinnego jest umiejętność dobrej komunikacji.Powinna w niej być otwartość,przezroczystość,szczerość.jednocześnie trzeba słuchać tego, co drufi mówi, słuchać i starać się zrozumieć, postawić w jego położeniu.Jeżeli komunikacja jest otwarta, można uniknąć bardzo wielu konfliktów, bo bardzo wiele konfliktów jest skutkiem nieporozumień, co nie znaczy, że każdy konflikt jest niepotrzeny. Przeciwnie, konflikty mają ważną rolę do spełnienia, gdyż pomagają w znalezieniu najlepszego wyjścia z sytuacji przy różnicy zdań. Jeśli powstaje różnica zdań, to nie trzeba jej tłumić, udawać, że nic się nie stało.Nie trzeba też konfliktu podsycać. Konflikty trzeba rozwiązywać. Najpierw jasno określić, o co chodzi,wysłuchać się wzajaemnie i wspólnie szukać najlepszego rozwiązania. Dobra komunikacja pozwala uniknąć konfliktów niepotrzebnych,a umiejętność rozwiązywania konfliktów pozwala sytuacje trudne wykorzystywać dl dobra rodziny.


  To najważniejsze :

  Wyjaśnij, na czym-zdaniem autorki artykułu-polega pozytywny wpływ konfliktów na funkcjowanie rodziny.


  Dam 6
 2.  
  Pozytywny wpływ konfliktów na funkcjonowanie rodziny polega na wymianie własnych znań i poglądów. Kompromis jest najważniejszy w związku. Należy się wzajemnie wysłuchac i poszukac złotego środka. Aby rodzina mogła normalnie funkcojnowac potrzebna jest umiejętnośc dobrej komunikacji ;)
  Powodzenia;)
 3.  
  Dzięki :) www.Cs-Snajperka.xaa.pl
 4.  
  Dzięki :) www.Cs-Snajperka.xaa.pl
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.