DODAJ ZADANIE
Kategorie

 1.  
  mój dom rodzinny - opowiadanie z elementami opisu

  nie z neta
 2.  
  długi ma być? bo moge napisać
 3.  
  Mój dom lezy na południowym-wscodzie od Konina i na północ od Leszna. W domu mieszkamy : ja, ...... wszyscy jesteśmy tu szczęsliwi.
  Nasz dom jest otynkowany na kolor biały dach ma kształtny i chropowaty koloru szaro-granatowego. W domu zawsze panuje miła atmoswera. w moim pokoju czesto panuje artystyczny nieład. pokuj muj ma 9 ścian i każda jest w innym koloże . biórko stoi pod oknem i mam dużo światła. pokuj gościnny jest dużym pokojem w nim spędzamy najwięcej czasu: pijemy sok z czerwonej pożeczki, oglądamy razem filmy przyrodniczo-naukowe, czytamy ksiązki jemy sernik z bakaliami, i prowadzimy czasem bardzo długie konwersacje na temat: kiedy będzie koniec świata, jak można zrobć zadanie z matematyki, co jest ważniejsze w życiu itp. w tym pokoju mamy ciemno foletowe zasłone kupione w marche. okana są bardzo jasne. mamy też brązowoszary kominek, w którym tata rozpala ogień w zime. nw centralnym punkcie pokoju stoi okrągły stół z 4 nogami. podobno pochodzi on z czasów wojny z 39 r z lwowa. w pokoju gościnnym czy inaczej odstraesowująccym mamy też niedawnozakupioną śnieżnobiała kanapę z 2 fotelami. w naszym domu jest kuchnia. w kuchni najczęściej krółuje mama która przyządza pyszną pieczeń z dzika. kuchnia jets czerwono-wiśniowa. szawki wiszą i przypominają wiśnie. w kuchni najważniejszym miejscem jest lodówka która przechowuje najwazniejsze skarby take jak kiełbasa sląska czy masło. w nocy tata często do niej za glada zeby -jak mówi sie odstresować.
  codziennie do łazienki jest kolejka i trzeba nawet w niej spać zeby rano muc sie umyć. w łazience mamy pralke, wanne, prysznic i suszarke....
  lubie moj dom bo jestesmy razem


  lisze na pochwałe pani profesor
 

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.