DODAJ ZADANIE
Nagroda: Ferma mrówek z podświetlaczem
Wymagane punkty: 4800Mrówki to niezwykłe istoty. Jeśli spojrzysz na ziemię w pogodny dzień, na pewno zobaczysz kilka z nich. Mrówki, z którymi spotykamy się na co dzień to zazwyczaj zwiadowcy i robotnice. Reszta kolonii, wraz z niesamowicie skomplikowaną siecią tuneli, pozostaje ukryta pod ziemią. Istnieją fermy mrówek, które pozwalają przyjrzeć się z bliska tajemniczemu światu mrówek i ich tunelom. Są one zazwyczaj zbudowane z dwóch tafli szkła (lub przezroczystego plastiku), pomiędzy którymi znajduje się piasek. Pozwala to na przyjrzenie się budowaniu tuneli.

Niestety piasek nie jest przezroczysty i widoczne są tylko te tunele, które znajdują się blisko ściany fermy, a dodatkowo tego typu fermy są bardzo wrażliwe na wstrząsy. Trącenie fermy może spowodować zawalenie się tuneli – kataklizm o niesamowitej sile, przynajmniej z punktu widzenia mrówek. Z tym problemem zmierzyli się naukowcy NASA i znaleźli genialne rozwiązanie: Żel AntWorks™.

Ferma AntWokrs™ umożliwia badanie zachowania mrówek w unikalnym, zamkniętym środowisku. Żel w niej zawarty jest pełen substancji odżywczych dla mrówek. Ponieważ jest on przezroczysty, można oglądać powstające tunele w trzech wymiarach, co rzuca całkiem nowe światło na życie mrówek w porównaniu z tradycyjnymi fermami z piaskiem. Wystarczy tylko złapać około 20-25 mrówek w parku lub lesie i wpuścić je do akwarium.

Średni czas życia mrówek wynosi ok. 6 miesięcy, ale akwarium można używać kilka razy i wpuszczać do niego nowe mrówki (ciała zmarłych mrówek robotnice same wynoszą z tuneli na powierzchnię żelu).

Fermę AntWorks™ oparto na eksperymencie NASA, który odbył się w roku 2003. Badano w nim życie zwierząt w kosmosie oraz sposób, w jaki mrówki kopią tunele w niskiej grawitacji. Żel AntWorks™ zawiera substancje odżywcze zapewniające zdrowy rozwój kolonii.

Mrówki żyją, pracują i kopią skomplikowaną sieć tuneli w przezroczystym, nietoksycznym żelu, który zawiera substancje odżywcze spełniające potrzeby mrówek. Ferma jest łatwa w utrzymaniu - mrówki NIE potrzebują ani wody ani pożywienia.

Niebieskie diody LED podświetlają żel oraz tunele, sprawiając, że ferma AntWorks™ staje się również świetną ozdobą, którą można postawić obok łóżka lub na półce.

W zestawie dodatkowo:

  • szkło powiększające
  • narzędzie służące do łapania mrówek i rozpoczynania tuneli
  • silnie powiększająca soczewka
  • Podświetlacz do akwarium na mrówki
  • broszura informacyjna zawierająca ciekawe informacje o mrówkach
  • MRÓWKI NIE SĄ DOŁĄCZONE DO ZESTAWU!

Wymiary:

  • dł. 16,5 cm; szer. 3,5 cm; wys. 14,9 cm.Odbierz nagrodę : Brak wystarczającej ilości punktów aby otrzymać tą nagrodę.  

Korzystanie z Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies. Możesz zablokować cookies zmieniając ustawienia w Twojej przeglądarce.